TED Atakent Koleji görsel sanatlar bölümü olarak temel hedefimiz, her öğrencinin zihinsel ve yaratıcı açıdan gelişimini desteklemektir. Milli eğitim Bakanlığı müfredat programı dâhilinde öğrencilerimizin kendilerini yaratıcı bir biçimde ifade etmelerini destekleyecek planlamalarla ilerlemekteyiz.

Geleneksel ve çağdaş malzemeler kullanılarak, gerekli teknik bilgi, beceri ve uygulamaya yönelik, iki boyutlu, üç boyutlu çalışmalar, sanat eseri inceleme ve yorumlama çalışmaları tam donanımlı atölyelerimizde gerçekleştirilir.

Hafta içi akşam okul çıkışında ve hafta sonu cumartesi günleri Kış Sanat Okulumuzla öğrencilerimizi okul dışı saatlerde desteklemekteyiz. Her seviyede öğrencilerimizin yetenek analizi yapılmaktadır. Başarılı olduğu alan belirlenerek o alana yönlendirme gerçekleştirilir. Ayrıca görsel sanatlar derslerimiz, seramik, moda tasarımı ve temel sanat atölyesi kulüplerimizle istekli öğrencilerimiz değerlendirilmektedir.

Tüm bu çalışmaların sonrasından ortaya çıkan ürünler, okul içinde yapılan sergilerle izleyiciye sunulur. Yurt içi ve dışında çeşitli yarışmalara katılan öğrencilerimiz aldıkları ödüllerle bizleri gururlandırmaktadır. Ayrıca derslerimizde üretmiş oldukları eserleri, sosyal sorumluluk projelerinde kullanarak bir bilinci desteklemekteyiz.

Öğrencilerimiz TED Atakent’ten, sanatı evrensel değerler doğrultusunda öğrenmiş, üreten ve izleyen, kendi toplumunun kültürel değerlerini benimsemiş, farklı toplumların kültürel değerlerine saygı duyan, ileriki hayatlarında da sanatı anlayan ve anlamlandıran bireyler olarak ayrılırlar.
Atatürk Köşesi

Ansolon